Najčastejšie otázky

Potrebujem ADR školenie vodičov ?

ADR školenie vodičov je určené pre všetkých vodičov, ktorí chcú prepravovať alebo prepravujú nebezpečné veci cestnou prepravou.

Ako sa môžem prihlásiť na školenie?

Na školenie je možné sa prihlásiť prostredníctvom elektronickej prihlášky, telefonicky 0907 731 111, emailom cmstrend@cmstrend.sk alebo osobne v našom stredisku v Bratislave.

Čo si musím priniesť na školenie ?

Každý účastník školenia je povinný si priniesť na školenie farebnú fotografiu, rozmer 3,5 x 4,5 cm a e-kolok v hodnote 20 € (kúpite na pošte). Menší rozmer fotografie nie je povolený.

Ako prebieha ADR školenie vodičov ?

ADR školenie vodičov prebieha 4 dni. Prvé tri dni sa účastníci školenia školia s kvalifikovanými lektormi a posledný, 4. deň, školenie končí záverečnou skúškou. V prípade obnovy osvedčenia sa školenie skracuje o 1 deň.

Čo ak nevyhoviem na skúške ?

Každý účastník má nárok na 1. riadnu a 1. opravnú skúšku v cene kurzu bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Čo všetko potrebujem, aby som sa mohol zúčastniť školenia ?

Účasť na školení nie je podmienená žiadnymi kvalifikačnými predpokladmi.

Kedy dostanem osvedčenie ADR ?

Po úspešnom absolvovaní skúšok sa zadá požiadavka na výrobu osvedčenia. Lehota na vydanie osvedčenia je 30 dní. Zvyčajne výroba a doručenie osvedčenia trvá 1 týždeň.

Kedy si musím obnoviť platnosť osvedčenia?

Platnosť osvedčenia si môžete obnoviť v poslednom, piatom, roku platnosti Vášho aktuálneho osvedčenia. Podmienkou na obnovovacie školenie je, aby bolo osvedčenie platné v čase vykonania obnovovacej skúšky. Odporúčame nenechávať si absolvovanie obnovovacieho školenia na posledný možný termín.

Ak si chcem rozšíriť platnosť osvedčenia o cisterny/ tr. 1 alebo tr. 7, čo je potrebné urobiť?

Rozšíriť si platnosť ADR osvedčenia si môžete vždy počas platnosti Vášho aktuálneho osvedčenia. Pri rozširovacom školení sa nepredlžuje platnosť osvedčenia, osvedčenie je platné do doby, kedy bolo vydané pôvodné osvedčenie. Na jednom školení si osvedčenie môžete rozšíriť len o 1 špecializáciu (na cisterny/ na triedu 1 / na triedu 7). Na rozširovacie školenie je potrebné priniesť si farebnú fotografiu 3,5 x 4,5 cm a 20 € e-kolok.

Čo mám robiť, ak som stratil osvedčenie?

V prípade, že ste stratili Vaše ADR osvedčenie je možné požiadať o vystavenie duplikátu.  Na vystavenie duplikátu je potrebné zaslať poštou alebo odovzdať nám osobne 20 € e-kolok ako správny poplatok za vystavenie duplikátu. V prípade, potreby vystavenia duplikátu kliknite sem – Žiadosť o vystavenie duplikátu ADR osvedčenia.

Žiadosť o vystavenie duplikátu

Čo potrebujem, aby som mohol jazdiť podľa ADR ?

Po absolvovaní školenia a vydaní ADR osvedčenia , vodič môže jazdiť, ak je držiteľom vodičského oprávnenia a ADR psychotestov.

Kedy nepotrebujem ADR školenie ?

V prípade prepravy malého množstva nebezpečných vecí (tzv. podlimitná preprava) alebo obmedzeného množstva (tzv. maloobchodný predaj) je potrebné mať len krátke preškolenie bezpečnostným poradcom. 

Máte záujem o  školenie?

Pozrite si termíny školení

Naša spoločnosť je jednou z držiteľov poverenia MD SR na výkon školenia bezpečnostných poradcov a vodičov v cestnej doprave – Dohoda ADR a školenia bezpečnostných poradcov na prepravu nebezpečného tovaru v železničnej doprave – Poriadok RID.

termíny školení

1. Bratislava:

02.-05.09.2024

14.-17.10.2024

12.-15.11.2024

2. Žilina:

12.-15.07.2024

23.-26.08.2024

20.-23.09.2024

25.-28.10.2024

kontakt

CMS Trend, s.r.o.

Staviteľská 7

831 04 Bratislava

+421 907 73 1111

info@cmstrend.sk

Facebook stránka